De Utrechtse afdeling van Jong&Out, een jongerenvereniging van het COC, mag geen zaal huren in het kerkgebouw van de Evangelie Gemeente Utrecht. GroenLinks Utrecht vindt de weigering onacceptabel en heeft schriftelijke vragen aan het college gesteld.
In een e-mail aan Jong&Out schrijft de Evangelie Gemeente Utrecht (EGU): “Homoseksualiteit is een onderwerp dat niet alleen actueel is in de maatschappij maar ook in de kerk. In de EGU is dat net zo het geval. Als kerkbestuur hebben wij echter ook de verantwoordelijkheid naar onze achterban, zeker als het gaat om dit soort ethische vraagstukken. Ik denk dan ook dat het verhuren van ons gebouw aan organisaties als Jong&Out niet wijs is en wijs het verzoek daarmee af.”
Coming Out Dag
"Mensen de toegang weigeren vanwege hun geaardheid is onacceptabel,” aldus Pepijn Zwanenberg, raadslid van GroenLinks Utrecht. “Iedereen moet zich in Utrecht welkom, veilig en geaccepteerd voelen en dat geldt helemaal voor kwetsbare jongeren. Het is vandaag nota bene Coming Out Dag, we zijn juist zo trots dat de regenboogvlag voor het stadhuis wappert en dat vandaag bekend werd dat het regenboogzebrapad permanent blijft liggen.”
GroenLinks wil van het college weten of zij het eens is met GroenLinks dat weigering op grond van seksuele voorkeur discriminatie is. Ook vraagt GroenLinks aan het college of ze bereid is om in gesprek te gaan met het kerkbestuur over deze gebeurtenis.
Pedofielenvereniging
Het kerkgebouw, gevestigd in het centrum van Utrecht, wordt verhuurd voor feesten en vergaderingen. In een reactie tegen redacteuren van CampusBlog, de website van de School voor Journalistiek, zegt kerkbestuurder Paul de Vries: “Het is ons gebouw en wij bepalen aan wie we ruimtes verhuren. We kiezen daarin voor neutrale organisaties en zouden bijvoorbeeld ook geen ruimte aan de pedofielenvereniging verhuren.”
Zwanenberg: “Op hun site staat geen enkele voorwaarde voor verhuur laat staan dat ze alleen aan zogenaamd neutrale organisaties verhuren. GroenLinks heeft er in het verleden weleens een zaal gehuurd, maar verklaart zich vanaf nu niet meer 'neutraal' en zal daarom geen gebruik meer maken van de zaalverhuur daar."
De schriftelijke vragen die Pepijn Zwanenberg aan het college stelde.