Het Ministerie van EL&I is voornemens om duizenden hectaren natuurgebied te verkopen. Een mogelijk gevolg hiervan is dat het Gagelbos, gelegen aan de noordkant van de stad verkocht moet worden. Een andere mogelijkheid is dat Staatsbosbeheer entreegeld gaat vragen voor toegang tot het bos. GroenLinks raadslid Steven de Vries maakt zich zorgen over deze ontwikkelingen en heeft schriftelijke vragen aan het College gesteld.
1. Is het College geïnformeerd door Het Ministerie van EL&I over de mogelijke verkoop van het Gagelbos? Wat is het standpunt over de mogelijke verkoop?
2. Het Gagelbos heeft een belangrijke recreatieve functie voor Utrecht. De GroenLinks fractie vreest dat bij verkoop het bos minder toegankelijk wordt (privatisering en/of lager onderhoudsniveau) en voor aantasting van de ecologische waarden door commercialisering. Deelt het College deze zorgen?
3. Blijft de toegang tot het Gagelbos via de fietsbrug gegarandeerd?
4. Op welke wijze heeft de gemeente Utrecht bijgedragen aan de ontwikkeling van het Gagelbos? Welke afspraken zijn daarbij gemaakt over deze bijdragen bij eventuele verkoop?
5. Is de ontwikkeling van het Gagelbos al afgerond? Zijn er onderdelen van de oorspronkelijke plannen die niet uitgevoerd dreigen te worden? Zo ja welke?
6. Is het College bereid om met het Ministerie van EL&I in overleg te gaan, om de hiervoor beschreven mogelijke ongewenste ontwikkelingen af te wenden? Zo neen, waarom niet?
7. Is er al duidelijkheid over de precieze gevolgen voor andere groene gebieden rond de stad die in de knel komen door de Rijksbezuinigingen?
8. Op welke wijze gaat het College het Rijk proberen te houden aan de afspraken voor groenontwikkeling (inrichting én beheer) die gemaakt zijn in het kader van VINEX en VINAC?