Prostituees die op de onlangs gesloten boten aan het Zandpad werkten, blijken nergens terecht te kunnen. In theorie kunnen de vrouwen uitwijken naar andere boten en werkplekken in andere steden, maar in de praktijk wil de enige overgebleven exploitant aan het Zandpad niet verhuren aan de vrouwen en is er elders ook geen plek. Burgemeester Wolfsen gaat op verzoek van GroenLinks met de vrouwen én de overgebleven exploitant op zoek naar een oplossing.
Na de sluiting van de boten aan het Zandpad verdween in totaal dertig procent werkplekken voor de prostituees. "In hun eigen belang", volgens burgemeester Wolfsen, "Er waren sterke aanwijzingen voor mensenhandel." GroenLinks vroeg de burgemeester welke mogelijkheden hij nog ziet om de prostituees een legale en veilige werkplek te bieden. GroenLinks-fractievoorzitter Heleen de Boer: "Het mooiste zou zijn als vrouwen de ramen zelf in beheer konden nemen, dus zonder tussenkomst van een exploitant. Maar dat is natuurlijk makkelijker gezegd dan gedaan. De boten zijn particulier eigendom en het openen van ramen elders in de stad, stuit direct op bezwaren. Maar de burgemeester kan op z'n minst met de vrouwen in gesprek gaan en samen met hen serieus zoeken naar mogelijkheden om hun positie te verbeteren."
Burgemeester Aleid Wolfsen onderkent het probleem en de wens om de vrouwen die hun werkplek zijn kwijtgeraakt snel aan een nieuwe en veilige werkplek te helpen. Ook benadrukte de burgemeester dat zij proactief hulp aangeboden krijgen. Hij zegde toe met de vrouwen in gesprek te gaan om te kijken welke mogelijkheden er in Utrecht nog voor ze zijn. Ook gaat Wolfsen met de enig overgebleven exploitant praten om hem te bewegen de vrouwen afkomstig van de nu gesloten boten niet langer uit te sluiten van het huren van een kamer.
Een half uur voor het begin van de raadsvergadering kreeg burgemeester Wolfsen uit handen van een delegatie van voorheen op het Zandpad werkzame vrouwen een petitie aangeboden. Zij wezen de burgermeester en de gemeenteraad op de gevolgen die de sluiting voor hen heeft en reikten een aantal oplossingen aan. Wolfsen nodigde de vrouwen uit om volgende week door te praten over de door hen aangedragen oplossingen.