Het Utrechtse college heeft het ontwerp van de halte Utrecht Vaartsche Rijn vastgesteld. Direct betrokkenen en omwonenden hebben invloed gehad op het ontwerp van de toekomstige Randstadspoor- en HOV-halte.

Het nieuwe station Vaartsche Rijn komt tussen het Centraal Station en station Lunetten. In samenspraak met de bewoners van de Pelikaan- en de Vaartstestraat wordt de herinrichting van van deze twee aanliggende straten verder uitgewerkt.

Utrecht Vaartsche Rijn is één van de nieuwe haltes in Utrecht die in het kader van Randstadspoor, het regionale treinnetwerk gebouwd worden. Daarnaast is het een halte op het nog te bouwen tramtracé naar de Uithof. Naast een goede OV-verbinding voor alle omliggende wijken biedt de gecombineerde halte reizigers met bestemming De Uithof de gelegenheid om buiten het Centraal Station om naar de Uithof te reizen.

Omwonenden hebben invloed gehad op het ontwerp. Via vier informatieavonden en via internet hebben zij hun mening gegeven over het ontwerp, maar ook op de inpassing van het station in de omgeving. Voor het college waren de reacties aanleiding om diverse aanpassingen in het ontwerp door te voeren. Zo is in het ontwerp extra rekening gehouden met het beheer en onderhoud van de halte en van de omliggende straten en komt er meer groen dan in het oorspronkelijke ontwerp.

Onder de halte, op de koppen van de Ooster- en Westerkade, is ruimte beschikbaar voor kleinschalige winkel- en horecavoorzieningen gericht op reizigers en passanten. Dit zorgt voor levendigheid en bevordert de sociale veiligheid. Hier komen ook fietsenstallingen waar fietsers gratis hun fiets kunnen stallen.