De bibliotheek in Vleuten blijft ook in 2012 in de huidige vorm en met de huidige werkwijze bestaan. Dat bleek vandaag tijdens de begrotingsbehandeling in gemeenteraad. Een amendement, ingediend door D66, werd gesteund door GroenLinks, PvdA en SP. De partijen vinden het belangrijk dat de bibliotheek de sociale functie die het momenteel in de oude dorpskern van Vleuten vervult, kan behouden.
Eerder was er sprake van dat de bibliotheek vanaf 2012 onbemenst zou gaan draaien met een gehalveerde collectie. De bezuinigingen zou ruim een ton opleveren. Het voorstel leidde tot een grote protestactie van bewoners in Vleuten. Zij vinden dat de bibliotheek niet alleen een plek is waar boeken geleend kunnen worden, maar het tevens een zeer gewaardeerde buurtvoorzieningen is. Daarnaast is er door de gemeente op geen enkele manier met betrokkenen bij de bibliotheek gecommuniceerd over de plannen.
Met het ingediende amendement is voor het komende jaar in ieder geval uitstel bedongen. GroenLinks vindt het belangrijk dat er goede bibliotheekvoorzieningen over de hele gemeente blijven. Daarom heeft GroenLinks het college gevraagd alsnog met bewoners, gebruikers en andere betrokkenen te bespreken hoe ook na 2012 de bibliotheek kan blijven bestaan. Het college zal de gemeenteraad van de resultaten op de hoogte houden.