Kunst met een grote M Moet kunst altijd een maatschappelijk doel dienen? De term 'kunst met een grote K' kennen we allemaal. Het begrip wordt gebruikt om 'moeilijke', 'hoge', of sterk conceptuele kunst aan te duiden, gemaakt door autonome kunstenaars.
Het belang van deze kunst lijkt op gespannen voet te staan met hoe er door overheden en fondsen wordt gekeken naar kunst. Kunst moet vaak een duidelijk maatschappelijk doel hebben om in aanmerking te komen voor subsidie. Bovendien moet het werk blijk geven van ondernemerschap, een helder geformuleerde doelgroep aanspreken en kwantificeerbaar zijn. Kortom, kunst wordt veelal beoordeeld op de output, op het (maatschappelijke) resultaat. Kunst met een grote M dus. Tijdens dit politiek café willen het hebben over de vraag of kunst altijd een maatschappelijk doel moet hebben. Is het belangrijk dat kunstenaars altijd een intrinsieke maatschappelijke motivatie hebben om waardevolle kunst te produceren? Of doden we daarmee het experiment dat aan de basis ligt van het maken van kunst? Hoe kijken we aan tegen kunst 'zonder nut'? En hoe moeten financiers en overheden hiermee omgaan? Moet kunst zonder maatschappelijk doel zichzelf kunnen bedruipen? Kunst met de grote G van geld dus? We hebben voor dit gesprek drie sprekers uitgenodigd die, ieder vanuit hun eigen expertise, hun visie zullen geven op deze thematiek. Dit zijn Caspar Nieuwenhuis, directeur Theater aan de HKU, Mieke Franssen, directeur van Jongeren Cultuurhuis Kanaleneiland en Ivette van Ooijen, programmeur bij de Stadsschouwburg Utrecht. We verheugen ons op een prikkelende en leerzame avond. Ons eigen GroenLinkse raadslid Melody Deldjou Fard is ook aanwezig en vertelt wat zij uit deze avond meeneemt naar de gemeenteraad.
Je bent van harte welkom op woensdag 14 november (en neem je vrienden mee) in Café Averechts, Lijsterstraat 49, Utrecht. Aanvang: 20:00 uur; de zaal is geopend vanaf 19:30 uur. De toegang is gratis.